• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
הצעד הבא

ON LINE
 
מה זה
יעוץ נטורופתי און ליין?

לחצו כאן

 

ספרים מומלצים

מוח מנצח
ד"ר מארק היימן

חוכמת הקישקע
אליס מ. סורוקי

שוטי החלב
ד"ר אריה אבני

לא לסרטן
ד"ר דייויד סרוואן

האם לגוף שלכם מגיע יותר?

כניראה שכן.

הייתם בסופר השבוע?

קניתם פירות וירקות מתוך כוונה לשמור על הבריאות?

ניסיתם להכין סלט צבעוני כי הבנתם שיש נוגדי חמצון חשובים בפגמנטים הצבעוניים של הירק והפרי?

הכוונה שלכם מבורכת אבל אם אתם בענייני בריאות כדאי שתדעו כמה דברים חשובים:

בתחקיר ברקוד שנערך לפני חודשים ספורים נמצא כי למרות ש- 65% מהישראלים מאמינים שהתוצרת החקלאית בשוק טרייה יותר - בפועל 50% מהירקות והפירות בישראל נקנים ברשתות השיווק, כן, באלו המבטיחות שאתמול הסחורה עוד היתה בשדה.

בוודאי לא תופתעו לדעת שרק 4% מהישראלים מאמינים שירקות קפואים הם הכי טריים שיש.

איזה ירקות ופירות הכי כדאי לקנות?

במסגרת התחקיר נשלחו דגימות אל מעבדת המזון במכללה האקדמית תל חי, שם נבדקו ירקות ופירות שהגיעו מכמה מקורות: מרשתות השיווק, מהשוק וממקרר הקפואים (גזר, שעועית, ברוקולי, עגבניות, תפוח, מלפפון, אוכמניות, תרד)

הקריטריונים שנבחרו להשוואת איכות וטריות התוצרת היו כמות נוגדי החמצון (אנטי אוקסידנטים) שמכיל הירק וכמות ויטמין סי שידוע כשחקן מפתח בשמירה על בריאות התאים.

כמות נמוכה של נוגדי חמצון מספרת שהירק איבד מערכו התזונתי בדרך אל הקיבה שלכם, כמות גבוהה יותר של נוגדי חמצון מספרת שהערכים התזונתיים נשמרו ויש סיכוי לצאת נירווחים בריאותית מאכילת הירק הזה.

התוצאות שהתקבלו הראו מעל לכל ספק כי התוצרת שהגיעה מהשוק היתה עשירה יותר בנוגדי חמצון וויטמין סי בהשוואה לתוצרת שהגיעה מרשתות השיווק אבל ההפתעה היתה באגף הירקות הקפואים:

תרד קפוא הכיל פי שניים ויטמין סי לעומת תרד טרי שנקנה ברשתות השיווק, גם רמת נוגדי החמצון הכללית שבו היתה גבוהה מכולן.

שעועית ירוקה קפואה נמצאה זהה באיכותה התזונתית לשעועית ירוקה טריה מהשוק,

איך זה יתכן?

מרגע שהפרי / ירק נקטף מצמח האם שלו מתחילים להתרחש בו שינויים, זהו הרגע שבו השעון מתחיל לתקתק וכל דקה שעוברת עליו חשוף לחמצן וטמפרטורות משתנות מפרקת את נוגדי החמצון וחומרי ההזנה שבו, חשוב לזכור זאת כי במציאות של היום שכיח למצוא עגבניות מטורקיה, מלפפונים מירדן, כן, הסלט שלכם הגיע מרחוק…

רגע ההבשלה של הירק / פרי משמעותי מאוד לריכוז נוגדי החמצון וחומרי ההזנה שבו, במציאות הנוכחית, משיקולים כלכליים לגמרי, הירקות והפירות נקטפים זמן רב טרם הבשלתם ולכן מראש מזינים פחות.

מרגע הקטיף תהליכי השינוע ופריקת הסחורות לוקחים זמן רב, בזמן הזה נוגדי החמצון והויטמינים שבירקות ובפירות פשוט מתפרקים, תוסיפו לכך את העובדה שלהבדיל מאירופה ואסיה בישראל מקובל להצטייד בכמויות גדולות של ירקות ופירות לכל השבוע כך שהירקות והפירות ממתינים לצריכתם לפחות עוד כמה ימים במקרר ותבינו שהסלט / שייק איבד את רוב הערך התזונתי שלו עד שהגיע למחזור הדם שלכם.

לעומת זאת תהליך ההקפאה משמר את הערך התזונתי של הירקות והפירות כאילו נקטפו זה עתה.

מה עוד חשוב שנדע?

כאילו אין די בזאת שהירקות והפירות מאבדים מערכם התזונתי בדרכם אל הצלחת שלנו דו"ח מבקר המדינה משנת 2017 חושף כי משרד החקלאות בישראל מאשר שימוש בחומרי הדברה שנאסרו לשימוש או הוגבלו באירופה וארצות הברית, כמו כן הפיקוח של משרד החקלאות על שארתיות חומרי ההדברה בירקות ובפירות המשווקים לציבור רופף ולוקה בחסר, אין ספור תכניות תחקיר מזעזעות שנעשו בעניין הזה טרם הובילו לשינוי המצב.

יש להוסיף למשוואה את העובדה שחלק גדול מגידולי הירקות והפירות בישראל מושקים במים מותפלים - אלו מים שהרחיקו מהם חומרי הזנה שהיו אמורים להגיע אל הצמחים ומשם אל מחזור הדם שלנו -  מי לא הבין עדיין כי מה שיחסר לצמח יחסר גם לגוף האדם?

דוגמית קטנה על הקשר בין מים מותפלים, מחסור במגנזיום והתקפי לב ניתן למצוא כאן.

מה זה אומר?

באירופה ובארה"ב הצרכן מקבל מידע מעודכן לגבי הערכים התזונתיים בירקות ובפירות שהוא קונה אבל בישראל אין תקן שמחייב זאת והרגולציה של הנושא החשוב הזה נופלת בין הכסאות של משרד החקלאות ומשרד הבריאות שמתנערים באופן שיטתי מלקיחת אחריות על קבלת מידע בסיסי וחיוני לבריאות של כולנו.

מה אפשר לעשות כשמבינים שהבריאות שלכם ושל יקיריכם לא באמת מעניינת אף אחד?

גדלו בעצמכם אם יש גינה, קנו ישירות ממגדלים אורגנים, העדיפו קניה קטנה מספר פעמים בשבוע על פני מילוי המקרר באספקה לכל השבוע, שלבו ירקות קפואים אורגנים בתפריט, ודעו שיש פיתרון נוסף ופשוט מעולה...

סיכום ביניים קצר: אז כמה יותר מגיע לגוף? הרבה יותר!

איך נותנים לגוף יותר?

בשלוש השנים האחרונות אני, בני משפחתי, חברי וכל מטופלי נהנים מידי יום מתוספת תזונתית שמגשרת על הפער בין כמויות נוגדי החמצון שהגוף שלנו כל כך צריך לבין מה שבפועל הצלחנו לאכול ולקבל מהמזון, מדובר בתוספת יומיומית המכילה 30 סוגים של ירקות, פירות ופירות יער, בחמשת הצבעים החשובים: ירוק, כתום, אדום, צהוב, וסגול!
המילה הכי הכי חשובה במשפט האחרון שקראתם היא יומיומית! כשמשהו טוב מתרחש על בסיס יומיומי וקבוע התוצאות ממהרות להגיע...

מה מיוחד בתוספת התזונתית?

סטנדרט היצור הגבוה מכוון לקבל מהפירות והירקות את מקסימום חומרי ההזנה ולכן:

-הקטיף של הפירות והירקות מתוזמן לרגע ההבשלה מה שמבטיח מקסימום חומרי הזנה

-פיקוח קפדני ואין ספור בדיקות מעבדה מאשרות כי התוצרת נקייה משארתיות של חומרי הדברה ומתכות כבדות

-התוצרת השטופה נסחטת על כל חלקיה כולל הקליפות והזרעים שמכילים חומרי הזנה חשובים

-בתהליך טכנולוגי מתקדם ומהיר מקפיאים את הציפה והמיץ שמתקבלים כך שנוגדי החמצון וחומרי ההזנה נשמרים במצב פעיל כמו בירקות ופירות טריים!

-ההרכב נשמר טבעי לחלוטין כך שהגוף מצליח לספוג את כולו ביעילות רבה כמזון מרוכז

תוספת תזונתית זו נלקחת פעמיים ביום לפני הארוחות או בתוך השייק, בזכות שפע נוגדי החמצון שנכנסים אל זרם הדם באופן יומיומי אני רואה שוב ושוב כיצד מתרחשים בגוף תהליכי הבראה מרשימים ביותר אצל מבוגרים וילדים כאחד.

רוצים גם? זה אפשרי.

 

לקבלת יעוץ נטורופתי ON LINE צרו קשר

 

חפש באתר

כדאי לבדוק
מבחן הצורך ביעוץ נטורופתי
 
המלצות החודש

קרם לחות אלוורה

תוצרת:

Jason Natural

לקבלת ניוזלטר
קבלו הנחה

בית המרקחת

מדי פלוס
גבעת אורנים

מעניק הנחה ומשלוח חינם למטופלים
המופנים אליו על ידי
או דרך האתר.

לפרטים נוספים

הנחה מיוחדת

5% הנחה

על כל הקניות

בניצת הדובדבן

לפרטים נוספים