• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
הצעד הבא

ON LINE
 
מה זה
יעוץ נטורופתי און ליין?

לחצו כאן

 

ספרים מומלצים

מוח מנצח
ד"ר מארק היימן

חוכמת הקישקע
אליס מ. סורוקי

שוטי החלב
ד"ר אריה אבני

לא לסרטן
ד"ר דייויד סרוואן

מתנה נפלאה מהטבע

 

ימים חמים עוברים עלינו, נראה שהכל רותח ומבעבע תרתי משמע…

אם נקשיב למערכת העיכול נגלה שהחום משפיע גם עליה והעדיפות היא למזון קל וקריר אבל עם ערך תזונתי גבוה, כזה שיעזור למוח להתמודד הכי טוב שאפשר...

העונים להגדרה הזו באופן מושלם הם הנבטים.

נבט הוא גבעול צעיר שבוקע מתוך זרע בהמשך לסביבת לחות וחושך.

אם ימשכו התנאים המתאימים הנבט יתפתח לכדי צמח שילך ויגדל עד שייתן הרבה מאוד זרעים בעצמו, זאת אומרת שנבט = התעוררות לחיים ופוטנציאל חיים אין סופי....

אין פלא שתאי הגוף שלנו שמחים כשהארוחה מכילה נבטים.

בקיעת נבט היא שלב קריטי ביותר במעגל החיים ולכן שמורה בכל הזרעים היבשים אנרגיה מיוחדת שבמגע עם מים הופכת זמינה לצורך תהליך הבקיעה והנביטה, אנרגיה זו מעלה את הערך התזונתי של נבטים עד מאוד.

נבטים הם מקור מצויין לחלבונים שהתפרקו לחומצות אמינו, ויטמינים, מינרלים ואנזימים שחשובים מאוד לתהליכי החיים בגוף כך שמומלץ מאוד להתרגל לשלבם בתפריט באופן קבוע.

חופן נבטים לצד כל ארוחה תורם רבות לתחושת השובע ומזין את תאי הגוף בכמויות נפלאות של חומרי הזנה חיוניים וזמינים, ככל שתהליך ההנבטה ארוך יותר כך הערך התזונתי של הנבט עולה, כמויות הויטמינים מכפילות ומרבעות את עצמן לפעמים - עד פי כמה מאות.

 

מה אפשר להנביט?

באופן תאורטי כל זרע / גרעין שלם של קטניה, דגן או ירק.

למנביטים לראשונה רצוי להתחיל עם הפשוטים להנבטה כגון: מש, עדשים ירוקות, קינואה, אזוקי, כוסמת, אלפלפא, ברוקולי - לאחר שנבטו את כולם ניתן לאכול ללא צורך בבישול….

בשלב הבא אפשר להנביט חומוס, שעועית, שעורה אותם רצוי להקפיץ קלות או להוסיף לתבשיל על מנת להביאם למרקם אכיל, הנבט שלהם בדרך כלל קצר יותר ולכן הם נקראים נבטוטים.

 

איך מנביטים?

משרים בקערת מים כחצי כוס של קטניה / דגן למשך לילה, שימו לב, על הקטניות להיות שלמות ולא מבוקעות כדוגמת חצאי עדשים ואפונה.

אם אתם מנביטים זרעים כדוגמת אלפלפא או ברוקולי ודאו שמדובר בזרעים להנבטה, התחילו מכף או שתיים לכל היותר כי הכמות שתתקבל תהיה גדולה.

למחרת יש לסנן את המים ולהשאיר את הקטניה / דגן / זרע במסננת,

להניח את המסננת מעל לקערה שתקלוט את המים הנוזלים ולכסות את המסננת במגבת רטובה וסחוטה,

כך נוצרים החושך והלחות הנחוצים לתהליך הנביטה.

זהו, כעת הטבע המופלא פועל את פעולתו ותפקידנו הוא רק להמשיך לייצר את התנאים החיוניים לצמיחת הנבט היינו חושך ולחות, לכן כדאי לרענן את הנבטים תחת ברז המים 2-3 פעמים ביום כמו גם להמשיך להרטיב ולסחוט את המגבת שמכסה עליהם ועושה להם חושך.

בקיץ הנבט בוקע מהר מאוד, לכן לדעתי מדובר במתנה נפלאה מהטבע לימי הקיץ, הניחו לנבט לצמוח לפחות עד לגודל של 2 ס״מ ורצוי אף יותר, שימו לב לצבע בקצוות הנבט, אם הוא הופך לחום סימן שמתחיל ריקבון וכזה נבט לא כדאי לאכול.

בימים חמים מאוד אם אין באפשרותכם לרענן את הנבטים עם מים טריים מידי כמה שעות עדיף לשים אותם במקרר לבייבי סיטר עד שתחזרו הביתה…

כשהנבטים מוכנים מאפסנים אותם בקופסא אטומה במקרר, ניתן לשלבם בסלט, בשייק, בתבשיל, במאפים או לאכול סתם כך כחטיף ממריץ ומרענן…

יש הטוענים שטעם מריר בנבטים קשור לחשיפה לאור כי הנבט אוהב חושך…אז זכרו לכסות את המסננת עם מגבת לחה ופנקו את עצמכם ואת בני משפחתכם עם קערת נבטים על השולחן בכל ארוחה, מהר מאוד תרגישו שאכן מדובר במתנה מהטבע.

 

לקבלת יעוץ נטורופתי ON LINE צרו קשר

 

חפש באתר

כדאי לבדוק
מבחן הצורך ביעוץ נטורופתי
 
המלצות החודש

קרם לחות אלוורה

תוצרת:

Jason Natural

לקבלת ניוזלטר
קבלו הנחה

בית המרקחת

מדי פלוס
גבעת אורנים

מעניק הנחה ומשלוח חינם למטופלים
המופנים אליו על ידי
או דרך האתר.

לפרטים נוספים

הנחה מיוחדת

5% הנחה

על כל הקניות

בניצת הדובדבן

לפרטים נוספים